۲۹ اسفند

شاید برایتان جالب و تعجب آور باشد که ورزش بدنسازی را همراه با ورزش ووشو بیان می‌کنیم و به اهمیت بدنسازی در ورزش ووشو‌می‌پردازیم. علت بحث در مورد اهمیت بدنسازی برای ورزش ووشو،  به دلیل اثرات مثبت و فوق العاده‌ای است که روی تمرینات و حرکات این ورزش رزمی می‌گذارد. اگر شما هم قصد ورود به دنیای ورزش ووشو را دارید بهتر است در این رابطه اطلاعاتی کسب کنید که ما در ادامه قصد داریم اطلاعات مختصر و مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

ورزش ووشو

ورزش ووشو یک ورزش پر تحرک و رزمی است که گستردگی این ورزش بسیار زیاد است و حرکات و تکنیک‌های فراوانی در این رشته وجود دارد که نیاز به یادگیری دارد. برای یادگیری تکنیک‌های ووشو به بدنی کاملا آماده و پر قدرت نیاز دارید که افزایش توانایی بدن توسط حرکات بدنسازی کسب می‌شود.

به جرات می‌توان گفت یکی از ورزش‌ها و کارهایی که بر افزایش مهارت شما در ورزش ووشو تاثیرگذار است، انجام تمرینات بدنسازی است که با افزایش قدرت بدن شما، به سرعت عمل شما در اجرای تکنیک‌های ووشو کمک می‌کند؛ چرا که داشتن سرعت عمل در این رشته ورزشی اهمیت بالایی دارد. در ادامه مطلب قصد معرفی تکنیک‌های ووشو را داریم.

تکنیک‌های ووشو

برای یادگیری هر ورزشی نیازمند یادگیری یک سری حرکات و تکنیک هستید که این تکنیک‌ها ابتدا از حرکات ساده به سمت حرکات دشوار حرکت می‌کند، مسلما حرکات ابتدای برای افراد مبتدی و حرکات پیشرفته برای افراد حرفه‌ای مناسب است. از جمله حرکات مناسب برای افراد مبتدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ایستادن اسبی
  • ایستادن قوسی
  • ایستادن راحت
  • پرش از پهلو
  • پرش تند

انجام هر یک از این حرکات ورزش ووشو به سرعت عمل و استقامت بالایی نیاز دارد که با تمرین و انجام حرکات بدنسازی تا حد زیادی می‌توانید توانایی خود را در جهت انجام این فعالیت‌ها، افزایش دهید. علاوه بر تکنیک‌های گفته شده یک سری حرکات وجود دارد که اجرای آن‌ها به افزایش قدرت بدنی شما کمک می‌کند. در ادامه به بررسی حرکات ابتدایی در ورزش ووشو می‌پردازیم.

حرکات ابتدایی در ورزش ووشو

ورزش ووشو شامل حرکاتی است که حول حرکات دست می‌چرخد. حالاتی که در ورزش ووشو برای دست وجود دارد شامل موارد زیر است.

قلاب کردن

در این حرکت ابتدا تمام انگشت‌ها را کنار همدیگر قرار دهید؛ سپس انگشت‌ها را به سمت پایین خم کنید. در روش قلاب کردن دست، نباید انگشت‌های دست به هیچ وجه خم شود.

کف دست

برای این حرکت شما لازم است تمامی انگشت‌هایتان را خم کنید؛ سپس آن‌ها را به شکل عدد ۷ در آورید.

مشت کردن

برای این مرحله شما باید تمام انگشتان را محکم کنار هم قرار دهید؛ البته انگشت شست باید به حالت ضربدری روی بقیه انگشت‌ها قرار بگیرد.

تمامی حرکات دست و انجام این تکنیک‌ها به عضلات قوی و توانمندی نیاز دارند که شما با تمرین جلسات بدنسازی و تقویت عضلات دستتان با استفاده از این ورزش تا حد زیادی می‌توانید در ورزش ووشو موفق شوید. جالب است بدانید ووسو سبک‌های متعددی دارد که ما این سبک‌ها را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سبک‌های ووشو

ورزش ووشو دارای سبک‌های متفاوتی است که شامل موارد زیر است. مسلما انجام هر یک از این سبک‌ها، به سرعت عمل نیاز دارد که برای داشتن این حد از سرعت به یادگیری و تمرینات بدنسازی نیاز دارید. از جمله تکنیک‌هایی که با انجام حرکات بدنسازی می‌توانید آن‌ها را انجام دهید شامل موارد زیر است.

سبک تای چی چوان

این سبک از ورزش ووشو به تقویت بدن از هر دو لحاظ جسمی و روحی کمک می‌کند. همچنین این حرکات با تنفس آرام و اصولی به انرژی بدن نظم می‌بخشد.

سبک چانگ چوان

معنی این سبک از ورزش ووشو، مشت بلند است که در این سبک از حرکات آکروباتیک، حرکات دست و پاهای کشیده استفاده می‌شود.

سبک نان چوان

سبک نان چوان سبک دیگر ورزش ووشو که برگرفته از سبک‌های جنوبی کونگ فو است. لازمه اصلی سبک نان چوان، انجام حرکات انفجاری با سرعت عمل بسیار بالا است که درگیری‌های نزدیک را نشان می‌دهد. این سبک نسبت به دیگر سبک‌های ورزش ووشو، به سرعت عمل بالاتری نیاز دارد که با انجام حرکات بدنسازی این سرعت عمل هر چه بیشتر افزایش می‌یاید.

پس از اطلاع از سبک‌های ورزش ووشو و اهمیت انجام حرکات بدنسازی حالا نوبت به نکات مهم در رابطه با اصولی بودن حرکات و دیگر نکات می‌پردازیم.

بدنسازی و اهمیت آن در ورزش ووشو

مسلما در میان باشگاه‌ها و مراکزی که برنامه بدنسازی ارائه می‌دهند، همگی استاندارهای لازم و اصولی را رعایت نمی‌کنند. برنامه‌های بدنسازی که توسط افراد به شما ارائه می‌شوند باید طبق یک سری قانون‌ها و قواعد نوشته شود؛ بنابراین برای دریافت برنامه بدنسازی نباید به هر شخص یا مرکزی اعتماد کنید.

برنامه‌های بدنسازی که به شما داده می‌شوند نباید برای تمامی افراد یکسان و ثابت باشد؛ چرا که اجرای تمرینات بدنسازس یکسان برای همه نمی‌تواند نتیجه مثبتی را در پیش داشته باشد.

برنامه بدنسازی را باید طبق عواملی مانند عوامل فیزیولوژیکی بدن همچون قد، وزن، شرایط بدنی، عوامل ژنتیکی و… را در نظر بگیرید. با تنظیم برنامه بدنسازی برای هر شخص با توجه به عوامل گفته شده، نه تنها نتیجه مثبتی از انجام تمرینات می‌گیرید؛ بلکه به تقویت عضلات، افزایش سرعت عمل، افزایش مقاومت بدن و … برای انجام حرکات ورزش‌های رزمی مخصوصا ووشو کمک می‌کنید؛ بنابراین از اهمیت دریافت برنامه اختصاصی غافل نشوید.

معرفی مرکز مناسب برای برنامه بدنسازی

اگر شما هم قصد دریافت برنامه بدنسازی متناسب با شرایط فیزیولوژیکی و اهداف خود را دارید می‌توانید به مجموعه ما اعتماد کنید. ما در مجموعه شیرنشان اسپورت یکی از بهترین ارائه دهندگان تمرینات بدنسازی متناسب با شرایط افراد هستیم.

برنامه‌های ارائه شده توسط سایت ما طبق استانداردها برای شما تنظیم می‌شود که این به سلامت و‌نتیجه گیری بهتر شما از انجام تمرینات کمک می‌کند. نحوه ارتباط گیری با سایت ما از طریق همین درگاه اینترنتی به راحتی برای شما امکان پذیر است.

جمع بندی

ورزش ووشو یکی از ورزش‌های بسیار جذاب و‌ عالی برای جوانان و نوجوانان است که با بهره گیری از تمرینات بدنسازی در کنار این ورزش رزمی تا حد زیادی می‌توانید به پیشرفت خود کمک کنید. دریافت برنامه اختصاصی با توجه به عوامل فیزیولوژیکی بدن هر فرد به افزایش قدرت بدنی افراد کمک می‌کند که از طریق مجموعه معرفی شده می‌توانید بهترین برنامه‌های بدنسازی را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *