۲۹ اسفند

یکی از ورزش‌های پر هیجان و دوست داشتنی در بین بسیاری از جوانان، ورزش ووشو است که می‌توان گفت مهد و جایگاه پیدایش اصلی این ورزش، کشور چین است. ورزش ووشو نیز همانند هر ورزش دیگری به یادگیری تکنیک‌ها و فنون خاصی نیاز دارد. برای انجام حرکات ووشو به بدنی آماده و قوی نیاز است که با انجام تمرینات بدنسازی می‌توانید گامی مهم در جهت پیشرفت و انجام بهتر ورزش ووشو بردارید. اگر شما هم به ورزش ووشو و تکنیک‌های آن علاقه مند هستید و یا قصد کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارید، بهتر است بدانید نباید از تمرینات بدنسازی غافل شوید. در این مطلب سعی می‌کنیم تکنیک‌های این ورزش پرطرفدار را برای شما معرفی کنیم.

ورزش ووشو

ورزش ووشو یکی از گسترده‌ترین ورزش‌های رزمی است که فرد باید علاوه بر علاقه، تکنیک‌های آن را هم بلد باشد که برای یادگیری این تکنیک‌ها داشتن یک مربی عالی نقش بی‌نظیری در یادگیری بهتر و انجام درست‌تر حرکات ووشو دارد.

اگر بخواهیم به عنوان یک توصیه برای افرادی که به ورزش ووشو علاقه دارند، موردی را بیان کنیم این است که قبل از وارد شدن به دنیای ورزش ووشو و یا در حین یادگیری این ورزش از انجام تمرینات بدنسازی غافل نشوید؛ چرا که تمرینات بدنسازی به افزایش آمادگی، افزایش قدرت بدنی، افزایش سرعت و توانایی‌های فرد برای انجام تمرینات کمک می‌کند.

انجام حرکات بدنسازی در ورزش ووشو باید طبق توانایی‌های بدن فرد و نسبت به عوامل فیزیولوژیکی آن برنامه ریزی و اجرا شود؛ بنابراین انجام حرکات یکسان و ارائه یک برنامه بدنسازی یکسان برای تمامی افراد کاملا اشتباه است. در ادامه مطلب به بررسی تکنیک‌هایی که در ورزش ووشو باید بدانید می‌پردازیم.

تکنیک‌های ورزش ووشو

ورزش‌هایی مانند ورزش ووشو که رزمی هستند برای یادگیری به آموزش یک سری تکنیک‌ها و فنون نیاز دارید که این تکنیک‌ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود؛ دسته اول برای افراد مبتدی و دسته دوم این تکنیک‌ها برای افراد حرفه‌ای است که پس از یادگیری تکنیک‌های ابتدایی و مبتدیانه، در صورت ادامه دادن می‌توانید تکنیک‌های حرفه‌ای را دنبال کنید؛ اما تکنیک‌های ورزش ووشو شامل چه حرکاتی است؟ در ادامه به معرفی این حرکات می‌پردازیم.

ایستادن اسب

یکی از حرکاتی که در ورزش ووشو به افراد مبتدی آموزش داده می‌شود، حرکت ایستادن اسب است که در این حالت شما ابتدا پاهایتان را به اندازه عرض شانه‌هایتان باز کنید؛ سپس روی زانوهایتان خم شوید و کمر خود را کاملا مانند زمانی که قصد اسب سواری دارید ، راست نگهدارید، به این حالت، ایستادن اسبی گفته می‌شود.

ایستادن قوسی

حرکت بعدی، ایستادن قوسی است که در این حالت یک پا جلوی پای دیگر قرار می‌گیرد و پای پشتی را باید به حالت وارونه باشد. در این حالت، انگشتان پا رو به بیرون است و پاشنه‌ی هر دو پا روی زمین قرار دارد؛ ضمنا پای جلویی به حالت ۹۰ درجه است و پای پشت کاملا کشیده می‌باشد. همانند حرکت قبلی، کمر صاف و زاویه دید به سمت جلو است.

ناگفته نماند علاوه بر حرکات گفته شده حرکات ایستادن ساده، پرش از پهلو و پرش تند نیز جز حرکات ووشو برای افراد مبتدی است که با یادگیری این حرکات و کسب مهارت لازم برای انجام این تمرینات می‌توانید حرکات رزمی کارانه حرفه‌ای را دنبال کنید. اما برای انجام هر یک از این حرکات به قدرت بدنی نیاز است که در ادامه قصد داریم از اهمیت بدنسازی برای افزایش توانایی بدن یاد کنیم.

اهمیت بدنسازی در ورزش ووشو

بسیاری از افرادی که بدنسازی را دنبال می‌کنند شاید بعد از مدتی این ورزش را کنار بگذارند و به نحوی دل زده شوند؛ اما افرادی که بدنسازی را در کنار ورزش‌های رزمی مانند ووشو انجام می‌دهند نسبت به افرادی که تنها به ورزش ووشو می‌پردازند، قوی‌تر و موفق‌تر هستند؛ چرا که حرکات بدنسازی در افزایش آمادگی جسمانی، افزایش توان بدن، بالا رفتن قدرت بدن و… برای انجام تمرینات ووشو کمک می‌کند.

اگر شما هم از اهمیت انجام حرکات بدنسازی برای پیشرفت در ورزش ووشو مطلع شدید، باید بدانید که هر تمرین بدنسازی نمی‌تواند برای شما مناسب باشد؛ چرا که برخی از مربیان و افرادی که برنامه‌های بدنسازی را ارائه می‌دهند، دانش کافی برای این کار را ندارند و برای تمام افراد مراجعه کننده، یک برنامه یکسان را تنظیم می‌کنند و به آن‌ها ارائه می‌دهند که این کار کاملا اشتباه و غیر اصولی است؛ اما چاره کار چیست؟ در ادامه در راستای پاسخ به این سوال، اطلاعات مناسبی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

مناسب‌ترین برنامه بدنسازی

همان‌طور که در مطالب فوق اشاره کردیم، داشتن یک برنامه بدنسازی که به افزایش توانایی بدن برای انجام حرکات ووشو و یادگیری بهتر تکنیک‌های آن کمک کند، امری مهم و حائز اهمیت است که اصولی بودن این برنامه اهمیت بالاتری دارد.

اگر شما هم قصد دارید تمرینات بدنسازی را برای یادگیری بیشتر ورزش ووشو و بهتر انجام دادن تکنیک‌های آن داشته باشید، می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید. مجموعه ما یکی از بهترین ارائه دهندگان تمرینات بدنسازی است که بهترین نوع حرکات را به شما آموزش می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید برای دریافت برنامه‌های بدنسازی مناسب و اصولی به سایت شیرنشان اسپورت مراجعه کنید.

نحوه مراجعه به سایت ما از طریق فضای مجازی و از طریق همین درگاه اینترنتی برای رفاه حال شما عزیزان امکان پذیر است. ناگفته نماند تمرینات بدنسازی مجموعه ما متناسب با شرایط بدنی افراد و با توجه به عوامل فیزیولوژیکی بدن مراجعه کنندگان تنظیم می‌شود. همچنین پس از بررسی شرایط هر یک از مراجعه کنندگان برنامه جداگانه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود که این کار باعث نتیجه گیری بهتر از تمرینات بدنسازی می‌شود.

جمع بندی

یکی از ورزش‌های رزمی و بسیار پر هیجان که در بین نوجوانان و جوانان طرفداران زیادی دارد، ورزش ووشو است که از تکنیک‌های متعددی شکل می‌گیرد. برای انجام ورزش ووشو و تکنیک‌های آن داشتن یک بدن آماده، سریع، پر قدرت و توانمند لازم و ضروری است که به این منظور، تمرینات بدنسازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای انجام حرکات بدنسازی داشتن یک مربی و برنامه اصولی لازمه اصلی ورزش ووشو است که به پیشرفت شما در این ورزش کمک می‌کند. ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مناسب و مختصری را از ورزش ووشو و تکنیک‌های آن، همراه با معرفی مرکز مناسب برای دریافت برنامه ورزشی در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *