۲۵ اسفند

یکی از هیجان انگیزترین و پرطرفدارترین ورزش‌های پر هیجان در سراسر دنیا ورزش ووشو است که برای یادگیری و انجام بهتر این ورزش، یادگیری تمرینات بدنسازی برای ورزش ووشو را باید در اولویت کار خود قرار دهید.
میزان آشنایی شما با ورزش ووشو تا چه حد است؟ آیا از تاثیر تمرینات بدنسازی روی ورزش ووشو اطلاعاتی در دست دارید؟ در این مطلب قصد معرفی این رشته ورزشی جذاب همراه با تمرینات بدنسازی لازم برای این ورزش را داریم. اگر شما نیز از علاقه‌مندان به این ورزش جذاب هستید، می‌توانید از اطلاعات داده شده استفاده کنید.

تمرینات بدنسازی ورزش ووشو

اگر شما هم به ورزش ووشوعلاقه مند هستید باید بدانید برای انجام حرکات ورزش ووشو داشتن بدنی قدرتمند با عضلاتی قوی، لازمه شروع این ورزش است که به انجام سریع‌تر و بهتر حرکات ووشو کمک می‌کند؛ اما برای داشتن بدنی آماده و قوی چه کاری لازم است انجام دهیم؟
در پاسخ به سوال بالا باید بگوییم که برای اینکه در هنگام ورزش ووشو بدنی آماده داشته باشید انجام حرکات بدنسازی تا حد بسیار زیادی به شما کمک می‌کند.
اگر حرکات بدنسازی هدف خاصی را دنبال نکند، بسیاری از افراد پس از مدتی این ورزش را رها می‌کنند؛ اما بهتر است بدانید که تقریبا حرکات بدنسازی می‌تواند به انجام بهتر تمامی ورزش‌های رزمی خصوصا ووشو کمک کند. چرا که تمرینات بدنسازی در قوی ساختن عضلات بدن نقش به‌سزایی خواهد داشت.
حرکات بدنسازی علاوه بر تقویت عضلات، به افزایش قدرت بدنی و سرعت عمل شما در حین تمرینات ورزش ووشو کمک می‌کند؛ بنابراین نباید از اهمیت انجام این حرکات غافل شد.

تمرینات مناسب بدنسازی برای ووشو

ورزش ووشو یک ورزش رزمی بسیار پر تحرک است که جز گسترده‌ترین رشته‌های رزمی شناخته می‌شود. ورزش ووشو علاوه بر مهارت به بدنی کاملا آماده و پر قدرت نیاز دارد که قادر به انجام سریع حرکات ووشو باشد؛ بنابراین شما با افزایش قدرت بدنی خود در ورزش ووشو تا حد زیادی پیشرفت می‌کنید. انجام حرکات بدنسازی می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.
اگر بخواهیم مناسب‌ترین تمرینات بدنسازی را برای شما نام ببریم، حقیقتا کار کاملا اشتباه و نادرستی است. چرا که انتخاب حرکات ورزشی و بدنسازی برای هر شخصی متناسب با فرم بدنی، توانایی، ساختار و قدرت بدن آن و همچنین تحت نظر فرد متخصص و آشنا به اصول بدنسازی امکان پذیر است.
به طور کلی نه تنها انجام حرکات مختص ووشو و تمرینات بدنسازی مهم است، بلکه عوامل دیگری هم در نتیجه گیری از ورزش ووشو تاثیرگذار است که در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

ووشو و نتیجه گیری بهتر

بسیاری از افراد رزمی کار و یا مربیان ووشو تنها اعتقاد دارند که برای اینکه شخصی به یک رزمی کار حرفه‌ای تبدیل شود، تنها انجام حرکات ووشو و استمرار این حرکات است. در این خصوص باید بگوییم علاوه بر انجام حرکات ووشو، تمرینات بدنسازی و عوامل بسیار دیگری بر حرفه‌ای شدن فرد در انجام حرکات ووشو‌ تاثیرگذار است که از این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • عوامل فیزیولوژیک
  • تغذیه
  • ریتم بیولوژیک
  •  کنترل وزن
  •  تکنیک و تاکتیک
  •  حرکات بدنسازی

عوامل نام برده همگی جز مواردی هستند که بر انجام حرکات ووشو به صورت حرفه‌ای و اصولی اثرگذار هستند؛ بنابراین نمی‌توان گفت تنها عامل مهم برای ورزش ووشو، تمرینات اختصاصی این ورزش است. اما پس از دانستن اهمیت حرکات بدنسازی، ممکن است این سوال پیش بیاید که برای داشتن یک برنامه بدنسازی مناسب که علاوه بر تقویت عضلات به آمادگی بیشتر برای ووشو کمک کند، باید چه کار کنیم؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوال می‌پردازیم.

ویژگی‌های برنامه بدنسازی مناسب

اگر شما هم برای انجام ورزش و یا بدنسازی به باشگاه مراجعه کرده باشید متوجه حضور مربی و شاگردان آن می‌شوید که مربی با دادن برنامه به هر یک از شاگردان، و نظارت بر حرکات آن‌ها، مربی گری می‌کند؛ اما آیا تمامی برنامه‌های ارائه شده برای تمام افراد باید یکسان باشد؟ ویژگی‌های یک برنامه بدنسازی عالی برای نتیجه گیری بهتر چیست؟
یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک برنامه بدنسازی، نوشتن آن توسط فرد متخصص و ورزشکاری است که با توجه به شرایط فرد، این برنامه را برای شما تهیه کند.
برنامه بدنسازی باید بر اساس ویژگی‌های فردی بدن مانند قد، وزن، توانایی، قدرت، شرایط بدنی، اهداف و… نوشته شود. نوشتن یک برنامه بدنسازی یکسان برای تمام افراد، حتی اگر بهترین برنامه هم باشد، نمی‌تواند نتیجه مثبتی را به شما بدهد.
برنامه بدنسازی شامل تمریناتی است که خود این تمرینات نیز باید ویژگی‌هایی داشته باشند که شامل موارد زیر است.

تقویت تمام قسمت‌های بدن

تمرینات بدنسازی نباید تنها عضلات یک قسمت از بدن را تقویت کند؛ چرا که باید به نحوی تنظیم شود که تمامی قسمت‌های بدن را به یک اندازه تقویت کرده و توانایی‌های بدن را به یک اندازه افزایش دهد. به عنوان مثال بسیاری از افراد تنها به فکر تقویت عضلات سرشانه و بازو هستند که این کار کاملا اشتباه است.

تعداد ست‌های مناسب

برنامه بدنسازی که به شما داده می‌شود باید شامل تعداد ست‌های مناسب از هر تمرینی باشد.

متناسب با شرایط فرد

تمرینات بدنسازی برای شما باید به گونه‌ای باشد که مطابق با قدرت بدنی شما و در حد توانایی‌های شما باشد.

افزایش تدریجی قدرت بدنی

داشتن یک برنامه یکسان و بدون تغییر نه تنها به تقنویت عضلات کمک نمی‌کند، بلکه باعث دلزدگی و خستگی از تمرینات بدنسازی می‌شود.
پس از دانستن تمامی نکات مربوط به تمرینات بدنسازی برای ورزش ووشو حالا این سوال ایجاد می‌شود که در میان برنامه‌های گوناگون و افراد مختلف که در این زمینه فعالیت دارند، کدام مجموعه مورد اعتماد است؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

معرفی مرکز مناسب

اگر شما هم قصد ورود به دنیای ورزش‌های رزمی را دارید و دوست دارید این ورزش را ادامه دهید بهتر است بدانید انجام تمرینات بدنسازی یکی از بهترین راه‌های کمک کننده برای پیشرفت در رشته‌های رزمی مانند ووشو است.
حقیقتا تعداد افرادی که برنامه بدنسازی برای ورزش ووشو را ارائه می‌دهند، بسیار زیاد است؛ از این رو انتخاب یک مرکز مناسب و یک فرد باتجربه برای گرفتن یک برنامه اصولی کار دشواری است. محمدرضا شیرنشان مربی رسمی پرورش اندام و ووشو است که در سایت شیرنشان اسپورت می‌تواند به شما کمک کند.
این مربی در سایت شیرنشان اسپورت با بهره مندی از جدیدترین حرکات ورزشی و ارائه بهترین برنامه‌های بدنسازی توانسته‌ در طول سالیان دراز رضایت ورزشکاران را جلب کند. اگر شما نیز قصد دارید یک برنامه بدنسازی عالی برای ورزش ووشو داشته باشید می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

جمع بندی

ورزش ووشو یکی از بهترین و گسترده‌ترین ورزش‌های رزمی است که شما با انجام تمرینات بدنسازی می‌توانید پیشرفت بیشتری در این رشته داشته باشید. حرکات بدنسازی به داشتن بدنی آماده‌تر و پرقدرت‌تر کمک می‌کند. برای انجام موفقیت در ورزش ووشو می‌توانید از مربی برتر کشور محمدرضا شیرنشان در سایت تخصصی خودش بهره‌مند شوید.

1 نظرات در مورد “تمرینات بدنسازی برای ورزش ووشو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *